Adana'nın En İyi Çocuk Psikoloğu

PSİKOLOG

asena küsmüş

Psikolog Asena Küsmüş

Psikolog Asena Küsmüş, 1997 yılında Adananın Seyhan ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimlerini Adana’da tamamlamıştır. 

2016 yılında KKTC Lefke Avrupa Üniversite Psikoloji bölümüne başlamış ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır. 

Lisans tezinde ‘Evli Bireylerin Toplumsal Cinsiyet Rollerine İlişkin Tutumları’nı araştırmış ve tezini başarıyla tamamlamıştır.

Psikolog Asena Küsmüş Aile Danışmanlığı ve Çift danışmanlığı kapsamında;  bireylerin iletişim sorunlarının, boşanma, aldatma vb. anlaşmazlıklarının hem bireysel hem de kültürel olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Bireylerin karşılıklı olarak doğru çıkarımlarda bulunmasını, sevgi, saygı ve güven temelli sağlıklı ilişkiler kurabilmesini sağlamak amacıyla çiftlere uygun psikolojik destek sağlamaktadır.

Cinsel terapi kapsamında bireylerin cinsel isteksizlik, cinsel birliktelikten korkma, kaçınma, erken boşalma gibi yaşadığı cinsel işlev bozukluklarında hocamız; sistematik ve yapılandırılmış, aynı zamanda bütüncül terapi yöntemiyle sağlıklı bir cinsellik için psikolojik destek sağlamaktadır.

Dikkat eksikliği, çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde ki bireylerin tümünde var olan günümüz sorunlarından biridir. Kişinin; kolay hatalar yapması, komutlara uyum sağlayamaması, okuduğunu anlama, odaklanma ile ilgili problemler yaşaması, ve sık sık sorumluluklarını unutmasıyla ilişkili bir psikolojik bozukluktur.

 Psikolog Asena Küsmüş bu konu ile ilgili gerekli testleri yaptıktan sonra kişiye test sonucu ve alınan öykü sonrası hem psikolojik destek hem de konsantrayon çalışmaları yaparak bu sorunlara ilişkin yardım sağlamaktadır.

Her sağlıklı birey gibi dönem dönem başa çıkmakta zorladığımız durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda psikolojik yardım alıp ve sorunun çözümüne erkenden kavuşmak ruh sağlığınızı korumak adına atabileceğiniz en önemli adımdır. 

Bireysel danışmanlık; kişinin iç görü kazanması ve sorunlarla başa çıkma becerisinin arttırılmasını amaçlayan bireye en uygun yöntemin belirlenmesi sonucu verilen danışmanlık hizmetidir. 

Sizde bu desteği almaya kendiniz hazır hissediyorsanız; Lena Psikoloji Merkezi 0533 599 53 62 numaramızı tuşlayarak bize ulaşabilirsiniz.

Aldığı Eğitimler ve Uygulayıcı Alanlar

  • Oyun terapisi
  • Çocuklarda Kaygı ile ilişkili bozukluklar
  • Çocuk değerlendirme testleri ve dikkat testleri
  • Dikkat eksikliği
  • Sınav Kaygısı
  • Kısa süreli çözüm odaklı terapi
  • Çift Terapisi
  •  Cinsel Terapi
  • Aile Danışmanlığı

Çocuk Psikoloğu Ücreti Nedir?

Çocuk Psikolojisi

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin