evlilik öncesi çift danışmanlığı

LENA PSİKOLOJİ MERKEZİ

Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı

Eski zamanlarda, evliliklerin, birlikteliklerin nasıl ‘ömür boyu’ sürdüğü merakını aydınlatan güzel    bir diyalog örneği vererek başlayalım…

  • ‘’Bu evlilik nasıl 50 yıl sürdü?
  • Yavrum, biz kırılan, bozulan ne varsa tamir edip kullanmaya devam ederdik, şimdikiler çöpe atıp yenisini alıyor… ‘’

Kırılan, bozulan, onarıma ihtiyaç duyan şeyler duygularımız ise ‘eş’ diyebileceğimiz insandan destek görmek, ona destek olabilmek ancak kendimizi tanıyıp, karşımızdaki insanı anlamakla sağlanabilecektir. 

Bireyin önce kendi benliğini, düşüncelerini, duygularını hatta travmalarını tanıyıp, fark edip anlamlandırabilmesi ön adımdır ki başkalarını da yargılamadan değerlendirip anlayabilmesi, sağlıklı iletişim kurabilmesi mümkün olsun.

Romantik ilişkilerde, sevgililik, sözlülük, nişanlılık, evlilik… hangi evrede ve isimde olursa olsun en önemli duygu ‘bağlılıktır’. 

Sevgi, güven ve aşk bağlılığa eşlik eden duygulardır. Duyguları sağlamlaştıran ise sağlıklı iletişim kurabilmektir.

İlişkinin her evresinde birbirini anlayabilen, anlamaya motive olan, çiftler, sağlıklı ve etkin iletişim kanalını da inşa etmiş olanlar, bağlılık duygusunu derinden hisseder. 

Tartışma, aynı fikirde ve istekte olmama her ilişkide var olandır. Önemli olan doğru zamanda ve uygun frekansta iletişimde kalabilmek ve sürdürebilmektir.

‘Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı’,  romantik ilişkilerin sağlıklı ilerleyebilmesi, toplumumuz için değerli olan ‘’aile’’ alt yapısını oluşturabilmesi amacıyla fayda sağlayabilecek, destek ve psikoeğitim içerikli bir danışmanlık alanıdır.

Bireysel ve çift olarak yapılandırılmış terapi programı ile hem kendi farkındalığınızı sağlamanız hem de ilişkinin ve partnerinizin dinamiklerini keşfetmenize yardımcı olacak kapsamlı yöntem ve teknikler içermektedir.

İlişki bağlarını kuvvetlendirmek, iletişim yollarını keşfetmek, beklentilerin farkına varmak ve ilişki için sağlam adımlar atabilmek, birlikte çıkacağımız terapi yolculuğunda elde edeceklerinizin sadece bir kısmı olacak.

Lena Psikoloji Merkezi olarak Uzman Psikolog ve Aile Danışmanlarımız ile ilişkinize ve kendinize yapacağınız bu önemli yatırımda sizlere destek olmayı hedefliyoruz.  

Çiftler arasında iletişim nasıl olmalı? Doğru- Etkin iletişim nedir? Evlilik nasıl tanımlanır; nasıl tanımlanmalıdır? Cinsellik nedir? Çiftler arasında cinsellik nasıl şekillenir? Kültürel açıdan ‘evlilik’ ne anlamlara gelir? Çiftlerin kök ailelerinin evliliğe etkileri nelerdir? Gibi daha birçok konuda farkındalık kazanmanız, evlilik öncesi birden fazla sorunu çözüme ulaştırmanız, evlilikle ilgili kaygılarınızın da sizi olumsuz etkilemesini önlemek için oldukça önemli. Bizimle iletişime geçerek hem bilgi hem destek alabilirsiniz.

                                                                                                        Daha Fazla Bilgi İçin: